Wydawca treści Wydawca treści

Współpraca z WFOŚiGW w Szczecinie

Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie stworzono punkt edukacji leśnej "Pszczeli Zakątek"

W 2012 roku Nadleśnictwo Mieszkowice przystąpiło do projektu: "Działalność edukacyjna Nadleśnictwa Mieszkowice w oparciu o punkt edukacyjno-informacyjny, dotyczący pszczoły i jej znaczenia w środowisku leśnym".

W ramach projektu baza edukacyjna została doposażona w nowy element edukacji terenowej pod nazwą "Pszczeli Zakątek", w celu podniesienia jakości prowadzonych zajęć z zakresu edukacji leśnej społeczeństwa. Obiekt wyposażono w tablice edukacyjne oraz rozstawione zostały eksponaty i rzeźby, tj. niedźwiedź dobierający się do drzewa bartnego, duża pszczoła, barć i ule.

Dodatkowo punkt wyposażono w ławki, kosze na śmieci, donice oraz imponującą bramę wejściową.

W ramach projektu organizowane są warsztaty przyrodnicze dla dzieci i młodzieży, podczas których wykorzystywane są m.in. drobne narzędzia pszczelarza (podkurzacz, formy do wylewanie świec, rojnice). Prezentowane są produkty pszczele.

W celach promocyjnych wydano również folder.

27.09.2012 r. zorganizowano seminarium "Pszczoła i jej znaczenie", w którym uczestniczyli przedstawiciele lokalnych środowisk m.in. leśników, pszczelarzy, samorządowców, nauczycieli, rolników oraz mediów.

 Więcej o "Pszczelim Zakątku" przeczytasz tutaj: LINK