Asset Publisher Asset Publisher

Relacja z Festynu Przyjaciół Pszczół

Kolejna udana akcja edukacyjna w Nadleśnictwie Mieszkowice

Piękna pogoda dopisała Nam podczas Festynu Przyjaciół Pszczół, organizowanego we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mieszkowicach.

Pierwszym punktem Naszej wspólnej zabawy były warsztaty plastyczne pn. „ Z życia pszczoły”, które polegały na malowaniu wizerunku pszczółek na płótnie. Po twórczej pracy udaliśmy się do punktu edukacyjnego „Pszczeli Zakątek”, by poznać bliżej życie i zwyczaje rodziny pszczelej.

To jeszcze nie koniec atrakcji, które zostały przygotowane dla Naszych gości!

Po wyczerpującym i edukacyjnym zwiedzaniu, nie było odpoczynku – wspólnie rozpoczęliśmy gry i zabawy konkursowe związane z tematyką pszczelarską m.in.: quizy, rebusy i wiele innych ciekawych zajęć.

Godnym wielkiej uwagi był konkurs przeprowadzony przez funkcjonariuszy Policji pt. „Bezpieczny Przedszkolak”.

Jak co roku pracownicy nadleśnictwa przygotowali wystawę składającą się z uli i ich wyposażenia, przyrządów używanych przez pszczelarzy oraz wyrobów z wosku pszczelego. Największym zainteresowaniem cieszyły się pszczele produkty - oprócz miodu, który wszyscy znają, zobaczyć można było zbierany przez pszczoły pyłek, kit pszczeli i pierzgę, czyli pszczeli chlebek. Degustacji miodu również nie zabrakło!.

Na zakończenie Festynu Przyjaciół Pszczół udaliśmy się pod wiatę, gdzie wspólnie piekliśmy kiełbaski.

Organizatorzy - Nadleśnictwo Mieszkowice oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach dziękują za udział w festynie mimo, iż czas wakacyjny dobiega końca.